НАШИТЕ ПРОИЗВОДИ

Целата хидрографска опрема TSAUTOP® ги исполнува CE стандардите

 • Целосно автоматска хидро-машина за потопување на капакот на апаратот Целосно автоматска хидро-машина за потопување на капакот на апаратот
  Ставка БР. TSHDTA4100       L*W*HГолемина на машината     410 *  130  *  90 (cm)13,45*  4,27 *  2,95 (ft)Површина за потопување/Максимална големина за обработка     310 *  110 *  70 (cm)10,17*  3,6*  2,3 (ft)Машински материјал    Дебелина =2,5мм+-0,2мм 201#Не'рѓосувачки челикМатеријал за потопување на раката   4*8 2мм дебелина алуминиумска легураГолемина на раката за потопување    H220*108 (cm). рамка за држење 125*80 (cm), долга шипка 290 cmНосивост за потопување    Електрични 250 кг/пневматски 80 кгПотопување Раковно моќ    еднофазен /3 фазен 220/380V 750w серво моторСистем за непрекинат проток    Напојување еднофазен /3 фазен 220/380V 400w серво моторАвтоматски систем за прскање    130*35,4 парчиња пиштоли за прскањеЕлементи за греење    1 сет, 208-240 V, еднофазен , 50 Hz, 9000WСистем за кружење на водата     220 V, Еднофазен, 50 HZ, 750W
 • Hangzhou chaotuo технологија за декоративни филмови Co., Ltd - TSAUTOP Цртан филм со ширина од 0,5/1m Колку чини хидрографските премази со хидрографски премази Дизајн и цртан филм Hangzhou chaotuo технологија за декоративни филмови Co., Ltd - TSAUTOP Цртан филм со ширина од 0,5/1m Колку чини хидрографските премази со хидрографски премази Дизајн и цртан филм
  Усвојуваме да се обидеме да ја подобриме производната ефикасност за подобро да одговара на потребите на пазарот. Со оглед на тоа што нашата техничка способност е оптимизирана, пронајдени се повеќе предности на TSAUTOP 0,5/1m Ширина на цртан филм Колку чини хидрографските премази за натопување. Сега може да се користи за широк опсег на полиња на апликација, вклучувајќи пренос на хартија и филм.
 • Hangzhou chaotuo технологија за декоративни филмови Co., Ltd - TSAUTOP 0,5/1m ширина цртан филм со потопување во вода Печатење хидрографски филм Ролна Diy Wtp Филм Дизајн и цртан филм Hangzhou chaotuo технологија за декоративни филмови Co., Ltd - TSAUTOP 0,5/1m ширина цртан филм со потопување во вода Печатење хидрографски филм Ролна Diy Wtp Филм Дизајн и цртан филм
  TSAUTOP Ширина 0,5/1m цртан филм со потопување во вода Печатење на хидрографски филм Ролна Diy Wtp Филмот може да се користи за многу различни апликации и проекти. Така, TSAUTOP Ширина 0,5/1m цртан филм со потопување во вода Печатење хидрографски филм Ролна Diy Wtp Филмот денес станува повеќе од неопходност за секого. Ќе бидете изненадени од многуте задачи што може да ви помогнат да ги завршите.
 • Кабина за бојадисување TSAUTOP Hydrographics На работа Кабина за бојадисување TSAUTOP Hydrographics На работа
  Кабината за распрскување бои TSAUTOP® има извонреден процес на заварување и хуманизиран структурен дизајн. Сите заварени делови се заварени со жица за заварување од нерѓосувачки челик 304. Сите ознаки за заварување се полирани за да нема протекување. Значи, може да гарантира дека нема истекување на вода 5 години. Резервоарот за вода TSAUTOP® Paint Spray Booth е изработен од 2,5 mm дебелина од нерѓосувачки челик 201, а капакот е направен од нерѓосувачки челик 1,2 mm 201, врамен од квадратна цевка од 304 нерѓосувачки челик со дебелина од 2 mm и опремени универзални тркала од 6 парчиња и дебели стапала, сето тоа обезбедува тој резервоар за вода за распрскувач за боја може да собере доволно вода без деформација. Дебелиот нерѓосувачки челик може да обезбеди отпорност на киселина, алкали, сол и корозија. Сите овие обезбедуваат долг животен век на резервоарот за вода за распрскувач на боја TSAUTOP®. Секако, доколку сакате да ги заштедите трошоците, можете да изберете поевтин материјал како што е поцинкуваниот лим.
22222
НАШИТЕ УСЛУГИ

СЕРВИС ЗА ПОВРШИНСКИ ТРЕТМАН TSAUTOP

TSAUTOP е професионално едношалтерско решение за хидро-потопување, обезбедува видови на хидрографски филм и опрема за хидро-потопување - резервоар за хидро-потопување, резервоар за плакнење со хидро потопување, хидро-потопувачки печатач, сув тунел за хидро натопување, пиштол за прскање итн.


Се разбира, достапни се и приспособени услуги за хидро натопување, soTSAUTOP исто така посветува внимание на печатачот за хидро натопување и празен филм, обезбедуваме видови на големина на празен филм и големина А3& Печатач со ширина од 1,6 m за приспособено хидро натопување.


Ако сте почетник во хидро-потопување, добредојдовте да ја посетите нашата фабрика и прифатете обука за хидро-потопување во нашата лабораторија за хидро-потопување, TSAUTOP ќе организира професионален мајстор за хидро-потопување како учител за хидро-потопување, кој ќе ви помогне да влезете во индустријата за хидро-потопување.

Дојди овде!!! TSAUTOP е посветен да им помага на се повеќе и повеќе ентузијасти за пренос на вода да основаат и да го развијат вашиот сопствен бизнис.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
ПРЕДНОСТИ НА УСЛУГАТА

Ние можеме да направиме ваш сопствен хидрографски филм со вашиот дизајн | Прифаќаме приспособено хидро натопување, потопување на вашите производи | Обезбедуваме услуга за обука

 • Бесплатен примерок

  Ние обезбедуваме бесплатен примерок за вас, без разлика дали приспособувате печатење на шаблони или производи за хидро натопување.

 • Дизајнерски тим

  Можеме да ја дизајнираме шемата за вас според вашите барања, а потоа да ја испечатиме вашата шема на празен филм, за да направите свој хидрографски филм.

 • Обезбедување на квалитет

  Со цел да обезбедиме висококвалитетна структура, одржуваме ефективен систем за управување со квалитетот.

 • Волуменско производство

  Имаме сопствена фабрика за хидро натопување, со големо количество хидро-дип филм на залиха, за да можеме да обезбедиме брза испорака за вашата нарачка.

ЗА НАС
Ние веруваме дека основите во воспоставувањето на победнички партнерство се дизајнерските способности и услугата за клиентите.
TSAUTOP® Hydrographics е производител и добавувач на решенија со едно застанување, специјализиран во областа на хидро-потопување. Имаме 3 објекти кои покриваат опрема за хидро-потопување, хидро-потопување, хидрографски филм и комплети за хидро-потопување.
За производителите на производи и фабриките за хидро-потопување, TSAUTOP® Hydrographs може да произведе резервоар за хидропотопување со нормална големина и приспособена големина (рачен, полуавтоматски тип), резервоар за хидрографско плакнење, тунел за сушење, кабина за прскање по ваша потреба. Целата опрема го задоволува CE стандардот. TSAUTOP® Hydrographics има продадено повеќе од 200 комплети опрема за хидропотопување во САД и други земји, особено резервоари за хидропотопување. TSAUTOP® Hydrographics може да дизајнира и обезбеди решение за целата фабрика врз основа на распоредот на вашата работилница.
 • 20.000+
  Повеќе од 30 нови модели, месец
 • 7-10
  7-10 дена попуст за развој
 • 10 години
  Повеќе од 10 години искуство во производството
 • OEM
  OEM сопствени решенија
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
НАШИОТ СЛУЧАЈ ЗА ХИДРО НУКАЊЕ

Сигурен квалитет за да се исполнат нашите клиенти.

 • шоу за потопување на ласерски филм
  Печатењето за пренос на вода, исто така познато како хидрографика, е процес кој користи вода за пренос на дизајни на 3D објекти. Тоа е одличен метод за да додадете личност и талент на кој било проект! TSAUTOP има голем избор на висококвалитетни хидрографски филмови за да ги задоволи вашите потреби. TSAUTOP ги има најпопуларните модели на хидрографски филмови, како што се ексклузивен хидрографски филм, черепи, пламен, јаглеродни влакна, камо хидрографски филм, хидрографски филм од животинска кожа, Апстрактна камера, хидрографски филм за кловнови, хидрографски филм за зомби, хидрографски филм со цвеќиња, хидрографски филм за пари , Знаме хидрографски филм, и други. Сигурно ќе ја откриете совршената шема за вашиот проект со над 20.000 за избор! Можете да го добиете нашиот инвентар за хидро натопени филмови со преземање на нашиот каталог на хидрографски филмови.
 • TSAUTOP шоу за потопување на ласерски филм
  Хидрографиката, или хидро-потопувањето, или печатењето со пренос на вода е процес кој користи вода за пренос на дизајни на 3D објекти. Тоа е одличен начин да додадете личност и пица на секој проект!TSAUTOP ве опфати, со широк избор на висококвалитетни хидрографски филмови.TSAUTOP ги има најпопуларните модели на хидрографски филмови на залиха, вклучувајќи ексклузивен хидрографски филм, черепи, пламен, јаглеродни влакна, камо хидрографски филм, хидрографски филм од животинска кожа, апстрактна камера, хидрографски филм за кловнови, хидрографски филм за зомби, хидрографски филм со цвеќиња, хидрографски филм за пари филм, хидрографски филм за знаме и многу повеќе. Со повеќе од 20.000 шаблони за избор, сигурно ќе го најдете совршениот за вашиот проект! Ако сакате да го добиете каталогот на нашиот филм за хидро натопување, можете да го преземете нашиот каталог на хидрографски филмови.
 • TSAUTOP ECO празни хидрографски филмови за печатење
  TSAUTOP хидрографски филм што може да се печати за печатачот со мастило со ECO-растворувач се користи за приспособена слика за хидро натопување, можете да ја испечатите вашата слика на празниот хидрографски филм што може да се печати со ECO SOLVENT мастило, НЕ ПОТРЕБЕН Активатор А на испечатениот празен филм за фиксирање на мастилото, така што овој отпечатен празен филм може да стане како обичен хидрографски филм и можете да ја потопите сликата на вашиот производ со процес на печатење со пренос на вода.Можеме да обезбедиме услуги за филмови и печатење.
 • TSAUTOP Ласерски холографски мермерни дизајни Добавувач на филм& производители
  Вкупните хидрографски дизајни се повеќе од 20000 модели и се развиваат се повеќе и повеќе секој месец. Ако сте трговец на мало, можете да контактирате со нас за каталогот на dropbox. Ако сте хидро дипер, може да го преземете најновиот каталог. Сите модели се на залиха, можеме да ги испорачаме за 48 часа. И ако сакате да го знаете новото издание на шаблонот, можете да се фокусирате на најновото издание на шаблон за хидро-потопување.
СТАПЕТЕ ВО КОНТАКТ СО НАС
Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!

Испратете го вашето барање